Technology

Fenomenalna wygrana Ajaxu w Lidze Mistrzów!

30.03.2022, 09:43 0 komentarzy

Piłkarscy kibice zebrani na obiekcie w Amsterdamie mieli szansę oglądać fenomenalny pojedynek. Na własnym boisku amsterdamski Ajax podejmował na wieczór we wtorek dortmundzką Borussię, czyli mocny zespół z niemieckiej ligi. Na samym początku należy wspomnieć o tym, iż amsterdamski Ajax bardzo dobrze zaczął rywalizację w trwającej obecnie edycji Pucharu Europy. Przed wtorkowym starciem mistrzowie holenderskich rozgrywek mieli na koncie dwie wygrane i w meczu z Borussią Dortmund ich celem kolejny raz były trzy oczka. Piłkarze niemieckiej Borussii także mieli ochotę na pełną pulę punktów podczas tego spotkania i tym razem nie miało być aż tak prosto. Warto jednak zwrócić uwagę na to, iż w tym starciu trudno było wskazać faworyta do triumfu. Oba zespoły posiadały równe szanse i wszystko miało się rozstrzygnąć w ciągu 90. minut. Z całą pewnością tak słabego meczu ze strony Borussii Dortmund i jednocześnie tak bardzo dobrego meczu graczy mistrza holenderskiej ligi mało kto oczekiwał.

Rzeczywistość okazała się jednak naprawdę brutalna dla fanów ekipy niemieckiej. Znacznie lepiej od swoich oponentów od pierwszych minut tego spotkania prezentowali się piłkarze mistrza rozgrywek holenderskich. Haaland Erling Znajdujący się w fantastycznej dyspozycji w aktualnym sezonie był w trakcie tego spotkania w pełni wyłączony i nie umiał odszukać drogi do bramki rywali. Ajax Amsterdam natomiast był naprawdę efektowny, czego doskonałym argumentem jest końcowy wynik starcia. Piłkarze ekipy mistrza Eredivise zwyciężyli rezultatem 4:0 i tym samym mogli umocnić się na pierwszym miejscu w grupie. Bez wątpienia ta wygrana zbliża ich do dostania się do zmagań w pucharowej fazie, która zostanie rozegrana po zimowej przerwie. Do spotkania numer dwa, które zostanie rozegrane na ich obiekcie gracze dortmundzkiej Borussii teraz mają 2 tygodnie na uszykowanie strategii. To będzie na pewno okazja do tego, żeby choć trochę zrewanżować się za słaby wynik na wyjeździe. Dyspozycją przedstawianą przez piłkarzy selekcjonera Ten Haga są zachwyceni futbolowi sympatycy z Europy i zaczynają mieć nadzieję w powtórkę wyniku z edycji 2018/2019, kiedy to to Ajax Amsterdam awansował aż do 1/2 finału Ligi Mistrzów odprawiając wcześniej wiele faworyzowanych klubów.