Technology

Real Madryt pokonany - Barcelona wygrywa Superpuchar Hiszpanii!

18.01.2023, 09:28 0 komentarzy

Nie da się ukryć, że w poprzednich sezonach forma zorganizowania spotkania o Superpuchar Hiszpanii uległa zmianie. Wielbiciele piłkarscy z Hiszpanii mogą czuć pewnego rodzaju zawód, gdyż spotkania o Superpuchar Hiszpanii przeniesione zostały do Arabii Saudyjskiej. W rywalizacji o Superpuchar Hiszpanii bój toczą teraz 4 zespoły, a zwycięzcy półfinałowych par zagrają ze sobą w finałowym starciu. W tym sezonie w spotkaniu finałowym na przeciw siebie stanęły zespoły FC Barcelony i madryckiego Realu. Kibice piłkarscy ze Starego Kontynentu mogli być więc uradowani, gdyż oznaczało to pierwsze Gran Derbi w starciu o Superpuchar Hiszpanii od lat. Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że w pierwszej jedenastce drużyny Barcelony występuje kapitan polskiego zespołu narodowego, a więc Lewandowski.

Tak więc nasz zawodnik stanął przed szansą na wygranie pierwszego pucharu w barwach Barcy. Bardzo dużo ekspertów zaznaczało przed tym meczem, głównym faworytem do zwycięstwa jest Real Madryt. Triumfator poprzedniej edycji Pucharu Mistrzów oraz aktualny mistrz Hiszpanii to dosłownie maszyna do zwyciężania finałowych spotkań, dlatego też sporym zaskoczeniem byłby każdy inny wynik niż ich zwycięstwo. Od rozpoczęcia meczu finałowego dużą przewagę miała drużyna Dumy Katalonii. Piłkarze bardzo dobrze rozumieli się na boisku i bez żadnego problemu przygotowywali następne ataki w okolicach szesnastki oponenta. W pojedynku finałowym pierwsza bramka została strzelona przez zawodników Dumy Katalonii, a jej autorem okazał się Gavi, który wykończył fenomenalne podanie od Lewandowskiego. Do siatki przed końcem pierwszej połowy trafił kapitan drużyny polskiej, któremu fenomenalnym zagraniem popisał się Gavi. Pierwsza część skończyła się wynikiem 2 do 0 dla Dumy Katalonii, a piłkarze madryckiego Realu prezentowali się strasznie na tle przeciwnika. W drugiej połowie wygląd meczu się nie zmienił, a 20 minut przed końcem Barcelona zdobyła trzecie trafienie. Real zdobył jedyną bramkę w dodatkowym czasie gry, a strzelcem był Benzema. W ostatecznym rozrachunku mecz zakończył się rezultatem 3:1 dla Barcy, która takim sposobem sięgnęła po Superpuchar Hiszpanii.